عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر واسطه ای عدالت سازمانی در ارتباط بین رهبری تحول گرا و گیفیت زندگی کاری در بین کارکنان جمعیت هلال احمر

) تاریخچه کیفیت زندگی کاری

مفهوم کیفیت زندگی کاری در اصل در بر دارنده تئوری ها و اندیشه های نهضت روابط انسانی دهه های 1940 و 1950 میلادی و کوشش های مربوط به غنی سازی شغل می باشد (شایگان فر،1389). کیفیت زندگی بازتاب در نظر داشتن ابعاد انسانی کار بوده می باشد. این مفهوم امروزه یک چالش جهانی می باشد که از دهه 1960 میلادی توجه روز افزونی را به خود جلب نموده می باشد(هانساکر[1]،1999 ). کیفیت زندگی کاری آغاز در اروپا و طی دهه پنجاه ( 59-1950) نظریه پردازی شده و بر اساس تلاشهای علمی اریک  تریست  و همکارانش در دانشکده تاویستاک  در زمینه روابط انسانی  در لندن شکل گرفت. در جریان این پژوهشها، هم بعد فنی و هم بعد انسانی مطالعه و چگونگی روابط بین آنها  مورد ارزیابی قرار گرفت . (فرهادی،1389). در نظر داشتن کیفیت زندگی طی دهه شصت به ایالات متحده آمریکا فراگیر گردید. در این زمینه اقدامات پیشگامانه رابرت فورد در باره مشاغل غنی شده در شرکت شرکت پست و تلگراف آمریکا منجر به ایجاد و به کار گیری فعالیتهای غنی سازی شغلی  در بخش خصوصی و دولتی شددر اروپا نوع کیفیت زندگی پیچیده تر ( مرکب تر) بوده می باشد و به جای یک روش واحد برای ارتقا کیفیت زندگی ،  از شیوه ها و توجه های متنوعی بهره گیری شده می باشد(اعتباریان،1390) .

کیفیت زندگی کاری مفهوم جدیدی نیست. این مفهوم سابقه در فلسفه یونان دارد و ارسطو در بحث از شادکامی به آن تصریح کرده می باشد. همچنین در دوران جدید فیلسوفانی زیرا کیرکه­گارد، ژان پل سارتر و دیگران به آن توجه داشته­اند . این وجود کسی که برای اولین بار به مفهوم کیفیت زندگی به صورت مستقیم تصریح نمود پیگو بود. پیگو[2] عبارت کیفیت زندگی را اولین بار در سال 1920 در کتاب “اقتصاد و رفاه” مورد بهره گیری قرار داد. در این کتاب، پیگو درمورد طرفداری دولت از قشرهای کم درآمد جامعه و تأثیر این طرفداری بر آنها و همچنین بودجه ملی بحث می­کند. آن وقت نظریه او شکست خورد و تا بعد از جنگ جهانی دوم به فراموشی سپرده گردید. بعد از جنگ جهانی دوم دو حادثه مهم رخ داد. اولی مربوط به سازمان بهداشت جهانی بود. در این زمان سازمان بهداشت جهانی تعریف گسترده­ای از سلامت ارائه نمود که در این تعریف سلامت شامل سلامت فیزیکی، روانی و اجتماعی می­گردید. این اقدام سازمان بهداشت جهانی منجر به مذاکرات زیادی در مورد سلامت و چگونگی اندازه­گیری آن گردید. دومین رخ داد مهم بعد از جنگ جهانی دوم که زمینه توجهات ویژه به کیفیت زندگی را فراهم آورد بحث بی­عدالتی­های وسیع در جوامع غربی بود. همین مسأله باعث یک‌سری فعالیت­های اجتماعی و ابتکارات سیاسی از دهه 1960 به بعد گردید. به اعتقاد فیشر و شوسلر[3] عبارت کیفیت زندگی به صورت خاص اولین بار در سال 1960 در گزارش کمیسیون ریاست جمهوری درمورد اهداف ملی آمریکا مطرح گردید. گزارش کمیسیون مذکور متمرکز بر برنامه­های اجتماعی مانند آموزش و نیروی انسانی، توسعه اجتماعی و مسکن، سلامتی و رفاه بود (لیندا و دیانا[4]، 2005). بر همین اساس گزارش کمیسیون ریاست جمهوری آمریکا در زمینه اهداف ملی و پژوهش باوئر[5] در سال 1966 در زمینه اثرات ثانویه برنامه­های مکانی ملی در آمریکا را می­توان به عنوان اولین کارهایی ذکر نمود که به مقوله کیفیت زندگی به عنوان یک حوزه تحقیقاتی خاص پرداخته­اند. از اواخر دهه 1970 علاقه به مفهوم کیفیت زندگی به شکل معناداری افزایش پیدا نمود. از این تاریخ به بعد بحث­های کیفیت زندگی بیشتر در سه حوزه پزشکی، روانشناسی و علوم اجتماعی متمرکز گردید. بیشترین تمرکز تحقیقات انجام شده بر روی حوزه پزشکی می­باشد. ا نگاهی به مفهوم کیفیت زندگی در سه دهه اخیر می­توان گفت که در طول دهه 1980 مفهوم کیفیت زندگی به عنوان ادراک حسی، برساخته اجتماعی و موضوع وحدت بخش  شناخته می­گردید. در طول دهه 1990 فهم ما از مفهوم و مقیاس کیفیت زندگی نسبت به دهه 1980 بهبود پیدا نمود. در واقع در طول این دهه مفهوم کیفیت زندگی وسعت بیشتری پیدا کرده و ابعاد آن را می­توان به صورت سلسله مراتبی از پایین به بالا به صورت زیر بیان نمود.

[1] Hansaker

[2] Pigou

[3] Schuessler and Fisher

[4] Lynda, L., Diana

[5] Bauer

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اهداف پژوهش

  1. سنجش ارتباط بین رهبری تحول گرا و کیفیت زندگی کاری با توجه عدالت سازمانی در بین کارکنان جمعیت هلال احمر استان گیلان
  2. سنجش ارتباط بین رهبری تحول گرا و عدالت توزیعی در بین کارکنان جمعیت هلال احمر استان گیلان
  3. سنجش ارتباط بین رهبری تحول گرا و عدالت مراوده ای در بین کارکنان جمعیت هلال احمر استان گیلان
  4. سنجش ارتباط بین عدالت توزیعی و کیفیت زندگی کاری در بین کارکنان جمعیت هلال احمر استان گیلان
  5. سنجش ارتباط بین عدالت مراوده ای و کیفیت زندگی کاری در بین کارکنان جمعیت هلال احمر استان گیلان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر واسطه ای عدالت سازمانی در ارتباط بین رهبری تحول گرا و گیفیت زندگی کاری در بین کارکنان جمعیت هلال احمر  با فرمت ورد