مطالعه تأثیر دفاتر پیشخوان در رضایتمندی روستائیان استان سمنان

شهر الکترونیکی

تمامی این هدف ها برای ایجاد یک شهر الکترونیکی می باشد ، شهری که تمامی امکانات آن به صورت الکترونیکی انجام می گیرد . هر فردی در خانه خود می تواند نیازهای خود را برآورده کند ، نیازری به بیرون رفتن از خانه نیست ، طبعاٌ ترافیک چندانی در آن کشور وجود ندارد و احتمالاٌ نرخ بیکاری نیز در آن شهر پایین می باشد . شهر هوشمند یا الکترونیکی نمادی از یک دولت الکترونیکی می باشد . شهر الکترونیکی به مجموعه شهرهایی اطلاق می گردد که کلیه خدمات ،نیازها و ارتباطات از طریق شبکه های اینترنتی قابل انجام باشد.(شیرکوند؛1384؛5)بایستی از یک زیر بنا و زیر ساخت اطلاعاتی و مخابراتی پیشرفته ای برخوردار بوده به نحوی که مردم می توانند از طریق رایانه ها در تمامی خانه ها ،مدارس ،ادارات و … به هم مرتبط شوند . برای این کار رایانه ها را به یک وسیله اطلاعاتی چند منظوره تبدیل می کنند که کاربرد های تلفن ، تلویریون و رابانه را در خود جمع کرده و می تواند صدا ، تصویر ، متن و داده ها را در اختیار کاربر قرار دهد . کلیه امور تجاری و بازرگانی به صورت الکترونیکی و با بهره گیری از سیستم online انجام می گردد . آموزش ، مدیریت ، خدمات و سایر ارتباطات اداری و اجتماعی از طریق شبکه های محلی و منطقه ای انجام می گردد. شاید تمامی این مواردی که تصریح گردید به نظر آرمان گرایانه به نظر می رسند اما واقعیت این می باشد که در بعضی از کشورهای جهان این موضوع به واقعیت تبدیل شده و دیگر نمی توان تحقق آن را رویا دانست. در ادامه به چند شهر الکترونیکی تصریح می گردد .

بعضی از این زیر ساخت ها که در دبی پیاده شده را این چنین معرفی می کنند:

1-Dubai Media City

‌    این‌ مجموعه‌ جهت‌ موسساتی‌ که‌ در زمینه‌ رسانه‌های‌ الکترونیک‌ مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها، مجلات‌ و سینما فعالیت‌ دارند ایجاد شده‌ و کلیه‌ امکانات‌ و خدمات‌ لازم‌ جهت‌ فعالیت‌ اینگونه‌ موسسات‌ را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف پایان نامه :

– شناسایی نقاط ضعف و قوت دفاتر پیشخوان روستایی استان سمنان در جهت ارائه خدمات

2- شناسایی نقاط ضعف و قوت کارگزاران دفاتر و تأثیر آنها بر خدمات ارائه توسط دفاتر

3- شناسایی اندازه بهره گیری روستاییان از خدمات دفاتر ICT روستایی.

4- شناسایی راه‏کارهای افزایش توسعه یکپارچه و فرهنگ جامعه روستایی از طریق دفاتر دفاتر ICT روستایی

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر دفاتر پیشخوان در رضایتمندی روستائیان استان سمنانبا فرمت ورد