مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با ویژگی های جمعیت شناختی(مورد مطالعه  شعب بانک ملی شهرستان1O8FAJ1N

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

13تاریخچه فناوری اطلاعات در ایران

تعداد کاربران اینترنت در ایران با آماری که گفته می گردد بالاترین آمار در خاورمیانه و بالغ بر 7500000 نفر می باشند. در کتاب سال سیا ایران با حدود 7500000 کاربر، بیست و ششمین کشور از لحاظ تعداد کاربران محسوب گردیده می باشد. البته آمار چاپ گردیده توسط شرکت فناوری اطلاعات در تیر ماه سال 1384 نیز حاکی از تعداد 7 میلیون و 350 هزار کابر ثبت شده در کشور می باشد. هفته نامه بزرگراه فناوری، بر اساس جدیدترین آمار از وضعیت شبکه دیتای کشور که از سوی شرکت فناوری اطلاعات (دیتای سابق) منتشر گردید، تعداد کاربران اینترنت در داخل کشور تا پایان فروردین ماه سال 1385 یازده میلیون و دویست و شصت هزار نفر اعلام داشته می باشد (گنجی دوست 1389، 50).

2-2-14 تاریخچه اینترنت

اینترنت نتیجه افکار و رویاهای عده ای می باشد که بر ارزش بالقوه کارایی کامپیوتر در رد و بدل کردن اطلاعات تحقیقاتی و توسعه دانش در زمینه های اجتماعی، صنعتی و نظامی از سال های دهه 1960 آگاهی داشتند. در سال 1962 جی.سی.ای. لیکلیدر در دانشگاه ام.آی. تی نخستین کسی بود که یک شبکه اینترنتی را ارائه داد و در اواخر سال 1962 به آژانس پروژه های پیشرفته تحقیقاتی و دفاعی برای توسعه دادن اینترنت، دارپا، نقل مکان نمود. لئونارد کلاین راک، از ام.آی.تی و بعد عضو یو.سی.ال.ای فرضیه ارسال داده ها که اساس ارتباط اینترنتی می باشد را ارائه داد.

در سال 1965، لورنس رابرت از دانشگاه ام.آی.تی، یک کامپیوتر در ماساچوست را از طریق خط تلفنی به یک کامپیوتر در کالیفرنیا متصل نمود. این کار امکان پذیر بودن ایجاد یک شبکه ارتباطی را ثابت نمود اما در عین حال نشان داد که مدار مخابراتی، برای اتصال شبکه های کامپیوتری ناکافی می باشد. او نظریه ارسال داده های کلاین راک را ثابت نمود. رابرتس در سال 1966 به داریا منتقل گردید و نقشه ای را برای آرپانت گسترش داد.

این افراد و افراد دیگری که در این مقاله ناشناخته خواهند بود بنیان گذاران واقعی اینترنت هستند. نطفه اولیه اینترنت که پیش از این به عنوان آرپانت شناخته می گردید در سال1969 تحت قراردادی توسط آژانس پروژه‌های پیشرفته تحقیقاتی آرپا به وجود آمد و هسته تشکیل دهنده آن چهار کامپیوتر در چهار دانشگاه  مختلف بود که یو.سی.ال.ای، استانفورد، یو.سی.اس.بی و دانشگاه یوتا را به هم وصل نمود.

اینترنت طوری طرح ریزی و ساخته شده بود که می توانست ارتباط بین شبکه ها را حتی اگر بعضی از مکان های کامپیوتری تحت حمله بمب اتمی قرار می گرفتند، حفظ کند. به این ترتیب که اگر مسیر مستقیمی برای برقراری ارتباط بین کامپیوترها در دسترس نبود، کامپیوترها می توانستند از طریق مسیهای ثانوی با هم ارتباط مستقر کنند. اینترنت آغاز از سوی متخصصین کامپیوتر، مهندسان، دانشمندان، و کتاب داران در کتابخانه ها مورد بهره گیری قرار می گرفت. کامپیوتر وسیله ای نبود که مردم بتوانند به راحتی از آن بهره گیری کنند. در آن وقت کامپیوترهای شخصی در دفاتر و منازل وجود نداشتند و حتی کسی پیدا نمی گردید که بتواند از چگونگی کاربرد آن ها سردرآورد. متخصصین کامپیوتر، مهندسان، دانشمندان و کتابداران بایستی کار کردن با سیستم پیچیده کامپیوتری را یاد می گرفتند (نظامی، 14).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

1هدف اصلی

مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با متغیرهای جمعیت شناختی

1-4-2 اهداف فرعی

1-مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با جنسیت

2-مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با سن

3-مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با وضعیت تاهل

4-مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با سطح تحصیلات

5-مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با درآمد افراد

6-مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با وضعیت شغلی

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :مطالعه وضعیت بهره گیری مشتریان از موبایل بانک و ارتباط آن با ویژگی های جمعیت شناختی(مورد مطالعه  شعب بانک ملی شهرستان1O8FAJ1N  با فرمت ورد